Vše o marketplace Wiki

Váš průvodce dynamickým světem marketplaces.

Allegro

marketplaces_allegro_1920x1080

Typ marketplace:

Krajiny:

Evropská unie

Napojení:

API, CSV, Manuální

Cena:

0,- Kč měsíčně + 5 - 15% provize

Jaké jsou provize a poplatky?
V systému Allegro platíte poplatek pouze v případě, že prodáte produkt, a to ve většině kategorií. Výši provize pak určuje kategorie, do jaké vaše služba nebo produkt spadá, a pohybuje se mezi 5 až 15 %. Také poplatky za inzerci jsou účtovány jen ve vybraných kategoriích. 
 
Za vytvoření účtu prodejce nic neplatí, ale pokud se rozhodnete využívat jeden ze tří programů zaměřených na zvýšení tržeb, zaplatíte za jeho předplatné. Kromě toho jsou v Allegru k dispozici další placené propagační nástroje, které vám pomůžou zvýšit prodeje zboží.
 
Podrobný přehled všech poplatků na Allegru najdete zde.
Jak vysoká je šance, že na Allegru prorazím?
Společnost Allegro hledá prodejce ve všech kategoriích uvedených na stránkách na své platformě. Mezi pět nejvýznamnějších kategorií  však patří: Domov a zahrada, Automobilový průmysl, Móda, Elektronika a Děti, takže pokud vaše produkty spadají do některé z nich, šance na úspěch se tím značně zvyšují.
Jak to je s reklamací?
Allegro v tomto případě vychází vstříc zákazníkům i prodejcům. Zákazník má u každého produktu uvedené podmínky pro vrácení zboží, kdy stačí, aby během dvoutýdenní lhůty upozornil prodejce na vadnost zboží, a pak má další dva týdny na zpětné odeslání balíku. Stejně tak má výrobce zboží 14 dní na to, aby se k reklamaci vyjádřil. V případě, že bude zákazník posílat balíček zpět, připojí k zásilce doklad o zaplacení a balík odešle na adresu prodejce - Allegra. To při přijetí reklamace zákazníkovi kompenzuje náklady na dopravu.
Jak funguje fakturace?
Pro převod peněz na firemní nebo osobní bankovní účet využívá Allegro elektronickou peněženku. Ta vám vznikne v okamžiku, kdy se registrujete do systému a má název PayU. Pokud se rozhodnete umožnit zákazníkům nakupovat zboží na splátky, je třeba aktivovat také e-peněženku s názvem P24. Peníze za prodané zboží pak Allegro zasílá na bankovní účet prodejce vždy 1. a 14. den v měsíci. 

O výběr můžete požádat také poštovní poukázkou, to lze ale jedině na adresu v Polsku. PayU je zpracovává automaticky první den každého měsíce. Doba doručení převodu závisí na práci pošty a pohybuje se od několika do několika dnů.
Existují produkty, které na Allegru nelze prodávat?
Z bezpečnostních, právních nebo etických důvodů zavedla společnost Allegro různá omezení, a tak prodej některých položek nepovoluje. Mezi skupiny zakázaných produktů patří:
 
alkohol
hazardní automaty
baterie a akumulátory
databáze a e-mailové služby
přístup a služby související se sledováním a poslechem multimediálního obsahu na vyžádání
osvědčení o registraci vozidel a karty vozidel
webové adresy
léky na předpis
zbraně, výbušniny a pyrotechnika
zdravotnické prostředky pro profesionální použití
vstupenky na kulturní akce
 
a řada dalších.
 
Kompletní přehled i s vysvětlením, proč je daná položka problematická, si můžete nastudovat zde.
Jakým způsobem Allegro propaguje partnerské produkty?
K propagaci vašeho zboží Allegro využívá základní nástroje online marketingu jako proklikové online PPC reklamy a Search Engine Marketing (SEM). V případě zájmu o individuální kampaň nabízí prodejcům spolupráci s vlastním marketingovým specialistou, který vám pomůže s vyšší podporou produktů.
Možnosti připojení k Allegro marketplace
Nejjednodušším způsobem je manuální napojení, které vám umožní zakládat produktové karty přímo v administraci. K těm posléze přidáte informace o produktu, parametry a fotku.

Importovat produkty můžete i pomocí CSV souboru, který bude obsahovat veškeré potřebné informace o produktu a snadno se pomocí feedu přidávají i aktualizují. Třetí možností je pak napojení pomocí API, které umí předávat vysoký počet informací v krátkém čase a integrovat vlastní řešení s mechanismy služeb Allegro. API napojení je ovšem náročnější a vyžaduje IT specialistu.
Na jakých trzích můžu s Allegrem prodávat?
Se službou Allegro si můžete nastavit mezinárodní přepravu zboží do Rakouska, Belgie, Bulharska, Chorvatska, Dánska, Estonska, Finska, Francie, Řecka, Španělska, Nizozemska, Irska, Litvy, Lotyšska, Lucemburska, Německa, Portugalska, Rumunska, Slovinska, Švédska, Maďarska a Itálie.

Alza Marketplace

marketplaces_alza-marketplace_1920x1080

Typ marketplace:

Krajiny:

Česko

Napojení:

API, XLS

Cena:

0,- Kč měsíčně + provize dle kategorie

Jaké jsou provize a poplatky?
Výši provize určuje kategorie, do jaké vaše služba nebo produkt spadá. Pohybuje se mezi 7 až 35 %. Provize přitom zahrnuje základní marketingovou podporu, správu sortimentu na webu a v aplikacích, náklady za dopravné a zákaznický servis. Za zapojení nebo správu portfolia si Alza nic neúčtuje.
Lze s Alzou prodávat i v zahraničí?
V tuto chvíli to sice možné není, ale v budoucnu pravděpobně tato možnost vznikne. Jako e-shop Alza roste nejen v Německu, ale také v Rakousku a Maďarsku a postupně plánuje marketplace rozšířit i do zahraničí.
Kde se zpracovávají objednávky?
Alza marketplace nabízí hned tři možnosti. Buď můžete prodávat přes Alza Marketplace portál, kde v Sekci objednávek můžete spravovat objednávky nebo synchronizaci skladů na základě XML. Další variantou je využít doplněk, jako je Omnicado, které vám zprostředkují automatickou synchronizaci skladů, importy objednávek a správu experice přímo v administraci vašeho ERP nebo e-shopového řešení. Tato varianta je vhodná především pro malé a středně velké firmy - velkým společnostem marketplace nabízí napojení přes Alza API, které umožňuje úplnou automatizaci všech procesů.
Jak to je s reklamací?
Alza umožňuje zákazníkům vrátit zboží až do 60 kalendářních dnů, nad rámec čtrnáctidenní zákonné lhůty.
Jak funguje fakturace?
Fakturace probíhá na základě cen zasílaných prodejcem v datové komunikaci prostřednictvím EDI nebo selfbillingu. EDI umožňuje elektronickou výměnu finančních dokladů týkajících se objednávek a je ideální volbou pro větší prodejce, jejichž systémy zvládnou přímou integraci EDI. Menším a středně velkým firmám doporučujeme využít automatické fakturace prodaných položek ve formě selfbillingu, kdy Alza vystavuje finanční doklady za prodejce a těm pak posílá peníze
Existují produkty, které na Alza marketplace nelze prodávat?
Aktuálně není možné zalistovat erotické pomůcky, zbraně, cigarety a tabák.
Jakým způsobem Alza propaguje partnerské produkty?
K propagaci vašeho zboží Alza využívá základní nástroje online marketingu jako proklikové online PPC reklamy a Search Engine Marketing (SEM). V případě zájmu o individuální kampaň nabízí prodejcům spolupráci s vlastním marketingovým specialistou, který vám pomůže s vyšší podporou produktů.

Amazon

marketplaces_amazon_1920x1080

Typ marketplace:

Krajiny:

Evropa

Napojení:

API, XLS

Cena:

39,- EUR za vedení účtu, 7 - 15% provize dle kategorie

Jaké jsou provize a poplatky?
Výši provize určuje kategorie, do jaké vaše služba nebo produkt spadá. Pohybuje se mezi 7 až 15 %. Za vedení účtu prodejce si v Evropě Amazon účtuje 39 eur. Ať už v rámci Evropy prodáváme pouze v jedné zemi nebo rovnou ve všech pěti, poplatek zůstává stejný.
 
Kromě toho je třeba mu zaplatit také za prodejní plán nebo další služby, které můžete využívat. Na poplatky Amazon vystavuje pravidelně každý měsíc daňový doklad, který posílá na primární e-mailovou adresu. Ten slouží jednak k uplatnění DPH, pokud jste plátce, a také jako podklad do účetnictví. 
Podrobný přehled všech poplatků na Amazonu najdete zde.
Jak vysoká je šance, že na Amazonu prorazím?
Konkurence na Amazonu je vyšší než na jiných marketplaces. Proto je zde daleko zásadnější mít propracovaný prodejní plán, umožnit hladký proces napojení na váš e-shop nebo diverzifikovat portfolio vašeho zboží nebo služeb tak, aby vynikly před ostatními.
Jak to je s reklamací?
Amazon umožňuje zákazníkům vrátit zboží do 14 kalendářních dnů.
Jak funguje fakturace?
Amazon fakturuje prodejcům za zprostředkovatelské služby. Daňové doklady jsou generovány a následně ke stažení v měsíčních intervalech v interním rozhraní účtu prodejce (seller's account). Výsledná částka na fakturách závisí na uskutečněných prodejích, výši reklamy a dalších faktorech. 

Amazon vyrovnává zůstatek na účtu 14 dní od registrace prodejního účtu. To znamená, že zahájí platbu na váš bankovní účet v tzv. den vypořádání. Proces vypořádání se pak opakuje každých 7 dní.
Existují produkty, které na Amazonu nelze prodávat?
Amazon má poměrně přísnou politiku schvalování produktů k prodeji. Některé kategorie jsou přístupné všem prodejcům, jiné však vyžadují účet profesionálního prodejce. A existují také kategorie zboží, které vyžadují oficiální schválení ze strany Amazonu. Kromě toho některé kategorie produktů, které nemůžou prodávat prodejci třetích stran vůbec.

Mezi kategorie, které musí schválit Amazon, patří: 

Potraviny
Šperky
Hodinky
Oblečení
Pivo, víno a lihoviny
Zdraví a osobní péče
Spotřebiče pro osobní péči
Jakým způsobem Amazon propaguje partnerské produkty?
K propagaci vašeho zboží Alza využívá základní nástroje online marketingu jako proklikové online PPC reklamy a Search Engine Marketing (SEM). V případě zájmu o individuální kampaň nabízí prodejcům spolupráci s vlastním marketingovým specialistou, který vám pomůže s vyšší podporou produktů.
Na jakých trzích můžu s Amazonem prodávat?
Prodávat můžete téměř bez omezení, a to s využitím jedné registrace. Stačí přejít do administrace a kliknout na "Inventory" a poté na "Sell Globally". Můžete si vytvořit nový účet pro danou zemi, nebo se propojit se stávajícím účtem pro danou lokalitu.

eMAG Marketplace

marketplaces_emag_1920x1080

Typ marketplace:

Krajiny:

Rumunsko, Bulharsko, Maďarsko

Napojení:

Cena:

0,- Kč měsíčně, 7 - 25% provize dle kategorie

Jaké jsou provize a poplatky?
Provize se pohybují mezi 7 % až 25 % v závislosti na kategorii produktu, u nejpopulárnějších kategorií, jako je móda, zdraví a krása, hračky a děti nebo sport a aktivity se pohybuje okolo 20 %. Žádné další měsíční fixní náklady ani jiné skryté náklady eMAG od prodejců nepožaduje a zákaznickou podporu nabízí zdarma.
Potřebuji k prodeji na eMAG EAN kódy?
K prodeji na eMAG potřebuje originální EAN kódy, protože eMAG, podobně jako třeba Amazon ukládá produkty do interního katalogu. Výhodou tohoto systému je, že u produktů, které už v jeho katalogu jsou, pak nemusíte řešit překlady a můžete se tak už jen zaměřit na správné nastavení ceny vámi nabízeného zboží.
Jak často vyplácí eMAG tržby?
Marketplace eMAG vyplácí tržby dvakrát za jeden kalendářní měsíc, a to vždy 3. a 18. dne, případně v nejbližší následující pracovní den. V těchto platbách jsou zahrnuté všechny objednávky, které zákazníci zaplatili kartou. Pokud někdo platí bankovním převodem, peníze putují rovnou na váš bankovní účet.

Heureka Marketplace

marketplaces_heureka-marketplace_1920x1080

Typ marketplace:

Krajiny:

Česko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Chorvatsko

Napojení:

Cena:

0,- Kč měsíčně + 2,9 - 11% provize

Jaké jsou provize a poplatky?
Provize se pohybují od 2,9% do 11%, což je nyní nejnižší sazba na trhu. Vždy přitom záleží na konkrétní kategorii, do které produkt patří. Měsíční poplatek za registraci a používání platformy činí 0 Kč a neplatíte zde ani za stornovanou nebo vrácenou objednávku.
Jak aktivovat službu Ověřeno zákazníky?
Službu lze integrovat pomocí tzv. Tajného klíče na webové stránky vašeho e-shopu. Řada e-shopových systémů ve svém rozhraní s implementací této služby počítá, a proto stačí pouze vložit klíč do předpřipraveného modulu. Klíč se nachází v administraci vašeho e-shopu na stránkách Heureky v záložce Ověřeno zákazníky.

Implementace je možná i v případě, že váš e-shop systém službu přímo nepodporuje nebo máte e-shop vytvořený na míru. Implementaci pak musí provést váš programátor podle návodu, který najdete v Heureka administraci. K aktivaci pak už stačí jen zkontrolovat předvyplněné údaje, zadat emailovou adresu, odsouhlasit obchodní podmínky a vše uložit.
Kde se zpracovávají objednávky?
Po dokončení objednávky ze strany zákazníka Heureka automaticky odesílá e-mail se shrnutím objednávky, který doručí na kontaktní e-mailovou adresu eshopu. Následně se prodejce přihlásí do administrace eshopu na Heureka.cz, kde může jednotlivé objednávky spravovat. Po přijetí objednávky pak lze zvolit platbu dobírkou a zboží ihned expedovat, nebo využít platbu předem, kdy k expedici dochází až po doručení platby na PayU účet Heureky.
Jak to je s reklamací?
Heureka funguje jako zprostředkovatel prodeje, proto veškeré náležitosti spojené se zpracováním objednávky zajišťuje prodejce zboží. Pokud dojde ke stornování objednávky, je potřeba aktualizovat její stav. Jestliže zákazník objednávku už uhradil, musí se prodejce na vrácení peněz se zákazníkem domluvit individuálně.
Jak funguje fakturace?
Provize z prodaného zboží se účtují každý kalendářní měsíc v tzv. zúčtovacím období. E-shop má nejprve získá platby za uskutečněné objednávky ve 100 % výši, a teprve poté odvádí smluvenou procentuální část Heurece. Po dokončení objednávky musí uplynout 20 dní, než se objednávka propíše do fakturace, a to z důvodu možnosti vrácení zboží ve 14denní lhůtě, či z jiného důvodu zrušení objednávky.

Heureka fakturu za provize vzniklé v daném zúčtovacím období zasílá jednou měsíčně, a to nejpozději do prvního dne následujícího kalendářního měsíce. Za neodeslané objednávky se provize neúčtují.
Jaké jsou možnosti napojení?
Heureka Marketplace podporuje dvě možnosti napojení, a to s API a bez API. Základním rozdílem je nutnost implementace API rozhraní do samotného e-shopu. Zatímco API napojení umožňuje přenos objednávek přímo do systému e-shopu, napojení bez API toto rozhraní nevyžaduje. API slouží také k provázání nákupního rádce Heureka.cz s obchody zapojenými do služby marketplace.

Joom

marketplaces_joom_1920x1080

Typ marketplace:

Krajiny:

Celý svět

Napojení:

API, Merchant Web UI

Cena:

0,- Kč měsíčně + 5 - 15% provize dle kategorie

Jaké jsou provize a poplatky?
Provize se pohybují mezi 7 % až 16 % pro všechny marketplaces značky Kaufland v závislosti na kategorii produktu. Základní měsíční poplatek činí 39,95€, v přepočtu přibližně 950 Kč, a zahrnuje možnost nahrát neomezené množství produktů, využívat nástrojů multikanálového marketingu, zpracování plateb tržištěm a osobní podporu a zákaznický servis. Kromě toho si také lze za dodatečný příplatek přidat ke svým produktům odkaz na váš vlastní e-shop.
Co je to vlastně obchod v systému Joom?
Online obchod je místem, kde se prodávají produkty od jednoho prodejce. Ten za ně sbírá recenze, které tvoří skuteční uživatelé, kteří už obdrželi svou objednávku. Na základě hodnocení zákazníků pak vzniká průměrné hodnocení obchodu, a tím i vaší značky. Pokud zákazníci nakupují přes mobilní aplikaci, můžou si na svém profilu váš obchod přidat do oblíbených a nastavit si u něj sledování, čímž prodejci získávají možnost je přímo oslovit s novými produkty.
Jak funguje fakturace?
Marketplace vyplácí obchodníkům peníze dvakrát měsíčně, a to v dolarech prostřednictvím služby Payoneer. Joom navíc platí za odeslané, nikoli doručené objednávky. Peníze tak dostanete včas, bez ohledu na případné zpoždění při doručování.
S jakými produkty můžu na Joomu uspět?
Joom nabízí více než 20 milionů produktů v různých kategoriích. Mezi nejoblíbenější patří móda, oblečení, obuv, krása, domov, dekorace, kuchyně, elektronika. Kromě toho aktivně podporuje vybrané značky, u kterých vidí potenciál k prodeji v dané zemi. V Koreji tak například podporuje produkty pro fanoušky K-popu.

Mezi zakázané výrobky patří veškeré produkty, které porušují práva duševního vlastnictví třetích stran. Joom dále neprodává potraviny s výjimkou čaje, kávy a kakaa, výrobky na bázi rostliny Betel nebo alkoholické nápoje. Na Joomu dále nelze prodávat špionážní vybavení, některé zdravotnické výrobky nebo zboží pro dospělé. 

Kompletní seznam problematického zboží najdete zde.
Můžou zákazníci Joomu žádat o vrácení peněz?
Pokud výrobek stojí více než 50 dolarů a zákazník ho nedostane do 20 od objednávky dnů, může kupující požádat o vrácení peněz v rámci zákaznické záruky. Společnost Joom pak do 30 dnů rozhodne, zda žádost přijme, nebo zamítne.

Kaufland Global Marketplace

marketplaces_kaufland-global-marketplace_1920x1080

Typ marketplace:

Krajiny:

Německo, Slovensko, Česko

Napojení:

API, CSV, Manuální

Cena:

39,95,- / 49,90,- EUR měsíčně + 7 - 16% provize

Jaké jsou provize a poplatky?
Provize se pohybují mezi 7 % až 16 % pro všechny marketplaces značky Kaufland v závislosti na kategorii produktu. Základní měsíční poplatek činí 39,95€, v přepočtu přibližně 950 Kč, a zahrnuje možnost nahrát neomezené množství produktů, využívat nástrojů multikanálového marketingu, zpracování plateb tržištěm a osobní podporu a zákaznický servis. Kromě toho si také lze za dodatečný příplatek přidat ke svým produktům odkaz na váš vlastní e-shop.
Pokud chci prodávat na Kaufland.de i na Kaufland.cz, musím platit měsíční poplatek dvakrát?
Ne, nemusíte! Měsíční poplatek 39,95 / 49,90 € se platí jen jeden a dává vám přístup ke všem prodejním kanálům.
Jaké náležitosti musím splnit, abych mohl prodávat v Německu?
Pro prodej do Německa je potřeba zaregistrovat se k LUCID, což je jednoduše řečeno systém pro daň na obaly. Je třeba mít Německé DIČ, a pokud jej nemáte, musíte si vyřídit OSS neboli One Stop Shop systém, který značně ulehčuje zdanění pro obchod mezi zeměmi EU. Zároveň je potřeba spolupracovat s tzv. garantem neboli partnerem, který vás provede povinnostmi ohledně licencování (například Lizenzero) a recyklace obalů (Interseroh). Zbytek je již podobný jako při tuzemském prodeji.
Jak splnit podmínky dané německým zákonem o obalech?
1. Zaregistrujte se v Centrálním registru obalů LUCID. Po úspěšné registraci vám e-mailem přijde individuální registrační číslo LUCID.

2. Poté uzavřete licenční smlouvu s vybraným duálním systémem (například Interseroh+ přes společnost Lizenzero). Tedy s odběratelem, kterému budete platit za sběr a recyklaci obalů. 

3. Nakonec uvedete název vašeho duálního systému a nahlásíte množství obalů do vašeho účtu LUCID.
Neztratím se v té záplavě prodejců?
Jako každý obchod, i prodej na marketplace nese riziko, že neprorazíte. Kaufland Global Marketplace nabízí sofistikované možnosti propagace produktů, které vám pomůžou prodeje nastartovat.

Na nových online tržiští pro český a slovenský trh bude konkurence po prvotním spuštění velice nízká. Navíc včasnou registrací na český a slovenský marketplace získáte 30.000 Kč na propagaci svých produktů a nebudete prvních 6 měsíců platit žádné provize.
Kde se zpracovávají objednávky?
Výchozí nastavení umožňuje prodejcům objednávky zpracovávat přímo v systému Kauflandu. Pokud o to prodejce stojí a je to součástí řešení jeho e-shopu, můžou se objednávky zpracovávat v jeho vlastním systému. K tomu však potřebuje využít systémového integrátora, jako je například Omnicado.
Jak to je s reklamací?
Zákazník zadá tzv. ticket v rámci online systému Kauflandu, kde s ním reklamaci partner sám dořeší. Podobně jako u objednávek lze ale tuto službu integrovat, pokud to jeho systém umožňuje, a zpracovat reklamaci u sebe.
Jak funguje fakturace?
Po obdržení objednávky a odeslání zboží se vystaví zákazníkovi faktura, kterou nahrajete přímo na svůj portál prodejce. Kaufland pak uvolní vaše tržby z prodeje 14 dní po dodání zboží zákazníkovi (podle čísla zásilky) nebo 21 dnů po označení objednávky jako odeslané (bez čísla zásilky). Dostupné tržby z prodeje pak na svůj firemní účet snadno převedete v portálu prodejce.

MALL Marketplace

marketplaces_mall-partner_1920x1080

Typ marketplace:

Krajiny:

Česko, Slovensko, Maďarsko, Slovinsko, Chorvatsko

Napojení:

XML Feed, API, Manuální

Cena:

9,- Kč + 8 - 20% provize z každé objednávky

Jaké jsou provize a poplatky?
Model MALL Partner je postavený na způsobu dropshippment modelu. To znamená, že po úspěšném uskutečnění a předání objednávky zákazníkovi si MALL nárokuje procentuální provizi z prodeje. Výše provizí se pohybuje mezi 8 a 20 % a odvíjí se od segmentu nebo kategorie, ve které jako partner prodáváte své zboží. Konkrétní výše provizí v jednotlivých kategoriích najdete ve Všeobecných obchodních podmínkách.

Poplatky se zde zase dělí na měsíční poplatek, který je paušální a závisí na způsobu napojení (290 Kč nebo 990 Kč), a poplatek za každou úspěšnou objednávku (9 Kč).
Kde se zpracovávají objednávky?
Objednávky můžete bez ohledu na napojení zpracovat v MALL Partner portálu v sekci Objednávky. Jakmile nová objednávka dorazí, tak jí přiřadíte stav a postupně ji vyexpedujete. Pokud je váš e-shop na MALL napojený přes API, tak můžete objednávky rovnou zpracovávat ve svém vlastním systému nebo v systému, ze kterého objednávky expedujete.
Jak to je s reklamací?
Zákazník MALL má několik možností, jak může zakoupené zboží reklamovat či vrátit. Nevhodné zboží může buď reklamovat přímo v kamenné pobočce MALL, kde nejprve proběhne kontrola zboží, a poté se sepíše reklamační protokol. MALL následně pošle partnerovi případ k dořešení. Zásilku lze také reklamovat s využitím vašeho přepravce či Zásilkovny.
Jak funguje fakturace?
Hlavní metodou fakturace pro český a slovenský trh je tzv. self-billing, což znamená, že za vás Mall může vystavovat daňové doklady a nechat je uhradit běžným způsobem. Určené jsou pouze prodejcům na českém a slovenském trhu se sídlem v jedné z těchto zemí.
Samotný zákazník může za objednávky platit různými způsoby, přičemž podle způsobu platby pak tyto platby směřují buď na účet MALLu (ve většině případů), nebo na účet partnera (v případě že jde o platbu na dobírku).
Faktury se vystavují jednou za 14 dní, ale můžete se domluvit na změně na frekvence. Existuje samozřejmě i možnost manuální fakturace, kdy partner ručně vystavuje faktury za zboží, které se prodalo. Ta je ale pro české a slovenské partnery zpoplatněná ve výši 990 Kč za fakturu.
Jaké jsou možnosti napojení?
Technicky nejsnazší je manuální napojení, kdy zakládáte produktové karty ručně v Partnerském portálu. Informace o produktu společně s jeho parametry a fotkou pak můžete vyplňovat sami. Při větším počtu produktů se nicméně vyplatí využít ostatní formy napojení, které případné změny u produktů pak synchronizují automaticky.
Další možností je propojení e-shopu a online tržiště skrze XML feed, který obsahuje veškeré potřebné informace o vašich produktech. Pomůže vám automatizovaně zalistovat produkty na MALL a aktualizovat jejich dostupnost. Poslední napojení je pomocí API, které í je vhodné zejména pro e-shopy s velkým množstvím produktů a objednávek.
Mohu na MALL Marketplace prodávat jakékoliv zboží?
Ano. MALL obsahuje širokou produktovou nabídku, a protože chce kvůli zákazníkům svůj sortiment dále rozšiřovat, povahu zboží neomezuje, pokud není limitovaný legislativou či výhradními distributory. Pokud nabízíte zboží, které ještě na MALL není, je tento marketplace ochotný vytvořit nové kategorie.

Memark

marketplaces_memark_1920x1080

Typ marketplace:

Krajiny:

Česko, Slovensko

Napojení:

XML Feed, API, Manuální

Cena:

0,- Kč měsíčně + 4 - 15% provize

Jaké jsou provize a poplatky?
Provize se pohybují mezi 4% až 15 % v závislosti na kategorii produktu a pouze u uskutečněných prodejů. Na Memarku se neplatí žádné poplatky za proklik zboží a vedení účtu je první půl roku zdarma. V rámci spolupráce s Memarkem po celou dobu platíte pouze provizi z prodaného zboží.
Potřebuji k prodeji na MeMarku EAN kódy?
EAN kódy nejsou potřeba, správa prodejů a listing nabídek je zde přizpůsobený i úplným začátečníkům.
Jak často vyplácí MeMark tržby?
Marketplace eMAG vyplácí tržby dvakrát za jeden kalendářní měsíc, a to vždy 3. a 18. dne, případně v nejbližší následující pracovní den. V těchto platbách jsou zahrnuté všechny objednávky, které zákazníci zaplatili kartou. Pokud někdo platí bankovním převodem, peníze putují rovnou na váš bankovní účet.
Jak funguje reklamace ze strany prodejce?
Reklamace řeší se zákazníkem prodejce přes platformu Memarku.
Jak často se tu vyplácí tržby prodejcům?
Memark vyplácí prodejcům tržby na měsíční bázi.
Existují nějaká omezení pro prodej zboží na Memarku?
Omezení jsou pouze legislativní, jinak je možné prodávat vše podle kategorií.

Chcete vědět, co se děje s marketplaces?

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru.

mailchimp

Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Odhlásit se z newsletteru nebo změnit nastavení můžete kdykoliv.

Allegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark Zalando
Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě!
Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.
Back to top Arrow