Heureka Wiki

Vše, co potřebujete vědět o Heureka Marketplace.

marketplaces_heureka-marketplace_1920x1080

Typ marketplace:

Krajiny:

Česko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Chorvatsko

Napojení:

Cena:

0,- Kč měsíčně + 2,9 - 11% provize

Jaké jsou provize a poplatky?
Provize se pohybují od 2,9% do 11%, což je nyní nejnižší sazba na trhu. Vždy přitom záleží na konkrétní kategorii, do které produkt patří. Měsíční poplatek za registraci a používání platformy činí 0 Kč a neplatíte zde ani za stornovanou nebo vrácenou objednávku.
Jak aktivovat službu Ověřeno zákazníky?
Službu lze integrovat pomocí tzv. Tajného klíče na webové stránky vašeho e-shopu. Řada e-shopových systémů ve svém rozhraní s implementací této služby počítá, a proto stačí pouze vložit klíč do předpřipraveného modulu. Klíč se nachází v administraci vašeho e-shopu na stránkách Heureky v záložce Ověřeno zákazníky.

Implementace je možná i v případě, že váš e-shop systém službu přímo nepodporuje nebo máte e-shop vytvořený na míru. Implementaci pak musí provést váš programátor podle návodu, který najdete v Heureka administraci. K aktivaci pak už stačí jen zkontrolovat předvyplněné údaje, zadat emailovou adresu, odsouhlasit obchodní podmínky a vše uložit.
Kde se zpracovávají objednávky?
Po dokončení objednávky ze strany zákazníka Heureka automaticky odesílá e-mail se shrnutím objednávky, který doručí na kontaktní e-mailovou adresu eshopu. Následně se prodejce přihlásí do administrace eshopu na Heureka.cz, kde může jednotlivé objednávky spravovat. Po přijetí objednávky pak lze zvolit platbu dobírkou a zboží ihned expedovat, nebo využít platbu předem, kdy k expedici dochází až po doručení platby na PayU účet Heureky.
Jak to je s reklamací?
Heureka funguje jako zprostředkovatel prodeje, proto veškeré náležitosti spojené se zpracováním objednávky zajišťuje prodejce zboží. Pokud dojde ke stornování objednávky, je potřeba aktualizovat její stav. Jestliže zákazník objednávku už uhradil, musí se prodejce na vrácení peněz se zákazníkem domluvit individuálně.
Jak funguje fakturace?
Provize z prodaného zboží se účtují každý kalendářní měsíc v tzv. zúčtovacím období. E-shop má nejprve získá platby za uskutečněné objednávky ve 100 % výši, a teprve poté odvádí smluvenou procentuální část Heurece. Po dokončení objednávky musí uplynout 20 dní, než se objednávka propíše do fakturace, a to z důvodu možnosti vrácení zboží ve 14denní lhůtě, či z jiného důvodu zrušení objednávky.

Heureka fakturu za provize vzniklé v daném zúčtovacím období zasílá jednou měsíčně, a to nejpozději do prvního dne následujícího kalendářního měsíce. Za neodeslané objednávky se provize neúčtují.
Jaké jsou možnosti napojení?
Heureka Marketplace podporuje dvě možnosti napojení, a to s API a bez API. Základním rozdílem je nutnost implementace API rozhraní do samotného e-shopu. Zatímco API napojení umožňuje přenos objednávek přímo do systému e-shopu, napojení bez API toto rozhraní nevyžaduje. API slouží také k provázání nákupního rádce Heureka.cz s obchody zapojenými do služby marketplace.

Chcete vědět, co se děje s marketplaces?

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru.

mailchimp

Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Odhlásit se z newsletteru nebo změnit nastavení můžete kdykoliv.

Allegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark Zalando
Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě!
Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.
Back to top Arrow