Application Programming Interface neboli API je hlavním hybatelem přenosu dat. Využívá se, když potřebujete propojit dva různé informační systémy tak, aby spolu mohly komunikovat a zajišťovat různé funkce. Ve zkratce jde o rozhraní pro programování aplikací, které se dnes často používá zejména při vývoji webových stránek.

Výměna dat přitom probíhá podle jasných pravidel, která stanovují, které informace jsou druhému systému dostupné, jak má probíhat jejich výměna nebo jak případně nakládat s daty, která pro efektivní komunikaci mezi platformami důležitá nejsou. V e-commerce se s API setkáte třeba ve chvíli, kdy budete řešit, jak efektivně posílat informace o svých produktech třeba na marketplace, jak získávat podklady pro zpracování objednávek či aktualizovat stavy doručení.

Chcete vědět, co se děje s marketplaces?

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru.

mailchimp

Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Odhlásit se z newsletteru nebo změnit nastavení můžete kdykoliv.

Allegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark Zalando
Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě!
Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.
Back to top Arrow