Ve světě, který běží na neustálé výměně informací, je Application Programming Interface neboli API hlavním hybatelem přenosu dat. Využívá se, když potřebujete propojit dva různé informační systémy tak, aby spolu mohly komunikovat a zajišťovat různé funkce. API je tedy ve zkratce rozhraním pro programování aplikací, které se dnes často používá zejména při vývoji webových stránek.

Výměna dat přitom probíhá podle jasných pravidel, která stanovují, které informace jsou druhému systému dostupné, jak má probíhat jejich výměna nebo jak případně nakládat s daty, která pro efektivní komunikaci mezi platformami důležitá nejsou.

Pro potřeby prodejců, kteří se chtějí integrovat na online marketplace, však nyní není nutné jít do hlubšího technického detailu. V e-commerce se s pojmem API setkáte ve chvíli, kdy budete řešit, jak efektivně posílat informace o svých produktech třeba na marketplace, jak získávat podklady pro zpracování objednávek či aktualizovat stavy doručení.

Jestliže používáte některé z rozšířených řešení pro provozování vašeho e-shopu, jako nabízí třeba společnosti Shoptet, Shopify nebo Upgates, tak API velice pravděpodobně již máte a možná o tom ani nevíte. Na otázku, jestli vaše řešení disponuje API rozhraním, by vám pak měl umět odpovědět člověk, který odpovídá za správný běh vašeho webu, e-shopu nebo ERP systému.

Allegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark Zalando
Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě!
Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.