Marketplace

Marketplace je prodejní model, který umožňuje v rámci e-shopu prodávat zboží i tzv. merchantům –⁠ třetím stranám –⁠ a rozšířit tak svou nabídku o zboží, které nechtějí držet skladem. Nejznámějším příkladem úspěšného přechodu na marketplace je samozřejmě celosvětově největší online prodejce –⁠ Amazon.

Protože je marketplace prodejní model, jeho provozovatelé vyžadují od merchantů výměnou za zprostředkování objednávky provizi. Její výše se liší podle kategorie, do které je prodaný produkt zařazen (stejně jako se liší vaše marže napříč kategoriemi). Můžete se setkat i s dalšími poplatky –⁠ ať už v podobě měsíčních plateb za prodejní účet nebo odměn za určité množství uskutečněných objednávek.

Více podrobností o tom, jak to celé funguje, najdete zde:

Chcete vědět, co se děje s marketplaces?

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru.

mailchimp

Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Odhlásit se z newsletteru nebo změnit nastavení můžete kdykoliv.

Allegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark Zalando
Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě!
Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.
Back to top Arrow