Amazon

marketplaces_amazon_1920x1080

Amazon - vše od A až do Z. Poselství, které v sobě skrývá jednoduché logo této americké firmy, která bez jakýchkoli příkras či nadsázek dobyla svět. Ať chcete koupit cokoliv, na Amazonu to najdete. Jestliže prodej na MALL hodnotíme jako “easy mode”, obtížnost prodeje na Amazonu je spíše “expert”. Potenciální výhry jsou ovšem mnohonásobně vyšší.

Základní informace o marketplace
Proč prodávat na Amazon
Nejčastější dotazy - FAQ's

Základní informace o Amazon EMEA

Kde

Evropa

Co

Vše na co si vzpomenete

Prodejci

1 100 000

Produkty

12 000 000

Návštěvy

176 000 000 unikátních návštěvníků měsíčně

Cena

40 € / měsíčně + provize z prodeje

Provize

8 - 18%

Napojení

API, CSV, Manuální

Lokalizace

Anglická, Francouzská, Německá, Španělská, Italská, Čínská, Japonská, Korejská, Turecká

Zdroj dat: Amazon

Proč vyzkoušet Amazon?

První řádky tohoto článku vás možná mohly vystrašit, či snad rovnou odradit, ale to by byla velká škoda. Amazon je místo, kde prodávat chcete, protože úspěch na Amazonu je opravdová vstupenka do většího byznysu. Je to těžké, ale zdaleka ne nemožné. Amazon prostě musíte brát vážně.

Amazon je jednička

Není třeba to psát pořád dokola, Amazon je největší marketplace, na kterém můžete prodávat.

176 milionů zákazníků

A to pouze v Evropě. Konkurence je velká, ale to také počet návštěvníků. Široké publikum, které váš produkt uvidí, se také dozví o vás.

Vysoká důvěra zákazníků

Průzkumy ukázaly, že 86% zákazníků Amazonu důvěřuje. A pokud tam budete prodávat, budou důvěřovat také vám.

Inspirace

Až 21% uživatelů navštíví Amazon jen proto, aby se inspirovali k dalším nákupům. Využijte této šance a budujte povědomí o svém obchodě.

Marketingové nástroje

Prodej na Amazonu můžete lehce nakopnout a být tak lépe vidět. Možnosti propagace, o kterých se vám na českých marketplace může jen zdát.

Amazon mění svět

Buďte toho součástí!

Často kladené dotazy (FAQ's)

I ten nejdokonalejší systém může vzbuzovat spousty otázek. Zodpovězme si ty nejčastější!

Další informace můžete najít také ve Slovníku pojmů.

Neztratím se v té záplavě prodejců a produktů?

Existuje spousta malých firem, které na Amazonu prorazily, a prodej na něm je teď živí natolik, že mohli opustit všechny ostatní prodejní kanály. Zároveň je také spousta firem, kterým se Amazon nevyplatil.

Jak probíhá registrace na Amazon?

Nejdříve si pojďme upřesnit, že na Evropském trhu nefiguruje jeden Amazon, ale celkem 8. Pro začátek bude nejjednodušší začít s tím německým, tedy Amazon.de.

Registrace na Amazon je náročnější než na jiná marketplaces a budeme se jí brzy věnovat v samostatném článku.

Jak dlouho trvá aktivace účtu?

Po registraci prodejního účtu Amazon zkontroluje dodané dokumenty a pokud v nich nebudou žádné chyby, tak do jednoho pracovního týdne budete mít účet aktivovaný a můžete jej prodávat.

Jak Amazon vyplácí peníze?

Platbu od společnosti Amazon lze nastavit pomocí automatizovaného systému (ACH) nebo klasickým převodem na bankovní účet. Převod plateb na váš účet probíhá 1x za týden.

Mohu použít jeden účet k prodávání v ostatních zemích?

Ano, můžete používat svůj jediný účet a prodávat v jiných zemích. Stačí přejít do administrace a kliknout na "Inventory" a poté na "Sell Globally".

Můžete si vytvořit nový účet pro danou zemi nebo se propojit se stávajícím účtem, který už máte vytvořený.

Chcete vědět, co se děje s marketplaces?

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru.

mailchimp

Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Odhlásit se z newsletteru nebo změnit nastavení můžete kdykoliv.

Allegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark Zalando
Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě!
Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.
Back to top Arrow