Allegro Marketplace

marketplaces_allegro_1920x1080

Jednička v optimalizaci prodejů. Marketplace, který definuje velký výběr produktů, atraktivní ceny a jednoduchost nakupování.

Allegro na jaře 2022 prostoupilo titulky médií díky akvizici českých společností CZC a Mall, pozornost Čechů si však získalo především širokou nabídkou. Ta zahrnuje řadu kategorií od domu a zahrady přes automobilový průmysl a elektroniku až po dětské potřeby, knihy, a dokonce i supermarket s potravinami se zárukou atraktivních cen.

Navíc se těší vysoké popularitě Poláků – v roce 2021 získalo ocenění Superbrands a je zde první volbou při nákupu u 81 % uživatelů. Pro české prodejce tak představuje zajímavou příležitost pro expanzi do Polska i rozšíření základny nakupujících v České republice.

Základní informace o Allegro

Kde

EU kromě Malty a Kypru

Co

Vše na co si vzpomenete

Prodejci

128 000

Produkty

200 000 000

Návštěvy

30 000 000 měsíčně

Cena

Žádné povinné měsíční poplatky

Provize

5 - 20%

Napojení

API, CSV, Manuální

Lokalizace

Polština, Angličtina

Zdroj dat: Allegro

Proč vyzkoušet Allegro?

Allegro je třetí největší evropský marketplace, které má obrovský dosah téměř po celé Evropě. Společně s MALL je ideálním “hřištěm”, na kterém si můžete vyzkoušet, jak prodej na marketplace funguje.

Expanze do Evropy

Jedna registrace otevře e-commerce bránu do celé Evropy za minimální investice.

Allegro Analytics

Ty vám ukážou, jaké produkty jsou nejprodávanější, jaká je historie cen produktů a pomůže vám správně optimalizovat vaši nabídku.

Multifunkční administrace

Administrace od Allegra patří k těm nejlepším. Můžete optimalizovat ceny podle konkurence, sledovat trendy a přizpůsobovat tomu svůj sortiment.

Marketing

Allegro investuje peníze do marketingu, aby zvýšilo návštěvnost a prodeje svým prodejcům.

Propagace

Můžete své produkty propagovat pomocí PPC kampaní přímo na platformě Allegro.

Allegro smart

Nabídněte dopravu zdarma přímo od Allegra.

Často kladené dotazy (FAQ's)

I ten nejdokonalejší systém může vzbuzovat spousty otázek. Zodpovězme si ty nejčastější!

Další informace můžete najít také ve Slovníku pojmů.

Jaké náležitosti musím splnit, abych mohl prodávat na Allegro?

Pro zaregistrování na Allegro budete potřebovat následující dokumenty - doklad opravňující k podnikání, zápis do obchodního rejstříku, výpis z rejstříku DPH. Dodatečně mohou být také požadovány další dokumenty, např. doložení vlastnické struktury.

Důležitou podmínkou pro prodej na Allegro je účet v polské měně.

Jak je to s měsíčními poplatky?

Allegro nemá žádné povinné měsíční poplatky. Je ovšem pravdou, že pokud chcete, aby vám prodej na Allegro dobře fungoval, budete muset něco zaplatit. V případě Allegro se tomu říká subsciption fee a je ve třech variantách za 50/200/3000 PLN měsíčně. Dle ceny zvoleného programu se vám pro prodej odemknou nové možnosti. Hned v tom zákládním “předplatném” naleznete základní analytiky, možnosti exportu dat a základní možnosti propagace.

Jaké jsou možnosti napojení?

Nejjednodušší je manuální napojení, kdy zakládate produktové karty přímo v administraci.  Přidáte informace k produktu, parametry a fotku.

Importovat produkty můžete i pomocí CSV souboru, který bude obsahovat veškeré potřebné informace o produktu a snadno se pomocí feedu přidávají i aktualizuji.

Třetí možnost napojení je pomocí API, které umí předávat vysoký počet informací v krátkém čase. API napojení je ovšem náročnější a vyžaduje IT specialistu.

Jak vysoké jsou provize?

Provize z uskutečněného prodeje se pohybují mezi 5 - 20%

Chcete vědět, co se děje s marketplaces?

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru.

mailchimp

Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Odhlásit se z newsletteru nebo změnit nastavení můžete kdykoliv.

Allegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark Zalando
Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě!
Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.
Back to top Arrow