XML feed

Feed je jednou z možností, jak dostat vaše produkty a informace o nich na marketplace. Feed je prostý textový soubor, který dle předem daných pravidel uchovává informace tak, aby se snadno a rychle daly zpracovat protistranou.
XML Feedy velice pravděpodobně již používáte - ať už pro nahrání vašich produktů na cenové srovnávače (v ČR patří mezi ty nejpopulárnější Heureka.cz a Zbozi.cz) nebo pro získání informací od vašich dodavatelů.

XML označuje typ pravidel, která jsou v rámci feedu použita a zjednodušeně řečeno jsou reprezentována pomocí tzv. značek - např. prodejní cena 99 Kč bude uvedena mezi značkami <PRICE>99.00</PRICE>

Pokud vás zajímá co znamenají písmena XML, tak odpověd je prostá - jedná se o zkratku pro anglický odborný termín Extensible Markup Langauge. Již z názvu tak vyplývá, že se jedná o formát který pomocí značek vyjadřuje data která chcete prostřednictvím něj uchovávat.

Allegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark Zalando
Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě!
Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.