Listing produktů

Po úspěšné registraci a dokončení onboardingu vás čeká obvykle trochu zdlouhavý proces –⁠ listing. Jak už z názvu vyplývá, jedná se o listování (nahrávání) produktů na vybraný marketplace za účelem jejich prodeje.

Pro začátek vám přinášíme pár základních tipů pro rychlý listing:

  • Rychlost se odvíjí od zvoleného řešení. Nejrychlejší variantou je přímé API napojení, dále pak využití XML feedu. Časově nejnáročnější je pak manuální napojení, kdy si vše zaklikáte ručně v administraci marketplace.

  • Schválení prodeje vašeho zboží ze strany marketplace závisí na počtu produktů a kvalitě produktových dat. Proto doporučujeme začít s nižším počtem produktů, u kterých si můžete být jistí kvalitně zpracovanou produktovou kartou. Posléze můžete dál přidávat („dolistovávat") další produkty.

  • Výběr správné kategorie ve struktuře marketplace může být rozhodujícím kritériem pro zobrazení vašeho produktu koncovému zákazníkovi.

  • Nezapomínejte vyplnit i nepovinné parametry –⁠ vaše produkty se tak budou objevovat i ve výsledcích filtrování.

  • Dejte si pozor na nesprávně nastavené sazby DPH při prodeji do zahraničí.

  • Při přepočtu do cizích měn dvakrát zkontrolujte výslednou prodejní cenu, zvláště pokud používáte nějaké automatické nástroje.

  • Nezapomeňte na častou aktualizaci dat, jako jsou skladové hodnoty a prodejní ceny.

V neposlední řadě pak mějte na paměti, že listing je proces, který začíná vstupem na marketplace, ale nekončí zahájením prodeje. Jedná se o dlouhodobý proces, jehož cílem je mít co nejlepší vizibilitu produktů a konkurenční výhodu v podobě kvalitních popisů, produktových fotografií a podobně.

Allegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark Zalando
Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě!
Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.