Content

Slovo content, česky obsah, dnes představuje velice široký pojem, který v různých kontextech nabývá různých významů. Nás zajímá především content ve spojení s marketplace, a proto se pokusíme vysvětlit, jak tento pojem vnímat a využít ve váš prospěch.

Obsah na marketplace platformě z vašeho pohledu znamená titulek, krátký a dlouhý popis produktu a případně další doplňující údaje (parametry, složení produktu a jeho další vlastnosti). Ke každému produktu vašeho e-shopu by tak měl vzniknout unikátní obsah, kdy kvalita v něm uvedených informací do velké míry určuje, zda si zákazník koupí produkt u vás, nebo u konkurence.

Můžete se přitom setkat s různými úrovněmi tzv. product contentu –⁠ zejména ve spojení s Amazonem. Ten skrze content nabízí prodejcům možnost zvýšit umístění jejich produktu při vyhledávání zboží zákazníkem a zároveň ho učinit atraktivnějším.

Nejčastěji tak na Amazonu narazíte na content s označením A+. Pokud jste vlastníkem EAN kódu, můžete v rámci své produktové karty (která tak bude mít automaticky přednost před konkurencí) rozšířit obsah o detailnější popis, grafické prvky nebo třeba názorné video pro lepší představu o výhodách vašeho produktu.

Samozřejmě ale zároveň existují produkty, u kterých budování bohatého contentu nedává smysl. Příkladem může být spotřební zboží, jako jsou základní hygienické potřeby nebo potraviny. U toho se zákazníci řídí primárně cenou a rychlostí dodání.

Allegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark Zalando
Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě!
Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.