Alza Wiki

Vše, co potřebujete vědět o Alza Marketplace.

marketplaces_alza-marketplace_1920x1080

Typ marketplace:

Krajiny:

Česko

Napojení:

API, XLS

Cena:

0,- Kč měsíčně + provize dle kategorie

Jaké jsou provize a poplatky?
Výši provize určuje kategorie, do jaké vaše služba nebo produkt spadá. Pohybuje se mezi 7 až 35 %. Provize přitom zahrnuje základní marketingovou podporu, správu sortimentu na webu a v aplikacích, náklady za dopravné a zákaznický servis. Za zapojení nebo správu portfolia si Alza nic neúčtuje.
Lze s Alzou prodávat i v zahraničí?
V tuto chvíli to sice možné není, ale v budoucnu pravděpobně tato možnost vznikne. Jako e-shop Alza roste nejen v Německu, ale také v Rakousku a Maďarsku a postupně plánuje marketplace rozšířit i do zahraničí.
Kde se zpracovávají objednávky?
Alza marketplace nabízí hned tři možnosti. Buď můžete prodávat přes Alza Marketplace portál, kde v Sekci objednávek můžete spravovat objednávky nebo synchronizaci skladů na základě XML. Další variantou je využít doplněk, jako je Omnicado, které vám zprostředkují automatickou synchronizaci skladů, importy objednávek a správu experice přímo v administraci vašeho ERP nebo e-shopového řešení. Tato varianta je vhodná především pro malé a středně velké firmy - velkým společnostem marketplace nabízí napojení přes Alza API, které umožňuje úplnou automatizaci všech procesů.
Jak to je s reklamací?
Alza umožňuje zákazníkům vrátit zboží až do 60 kalendářních dnů, nad rámec čtrnáctidenní zákonné lhůty.
Jak funguje fakturace?
Fakturace probíhá na základě cen zasílaných prodejcem v datové komunikaci prostřednictvím EDI nebo selfbillingu. EDI umožňuje elektronickou výměnu finančních dokladů týkajících se objednávek a je ideální volbou pro větší prodejce, jejichž systémy zvládnou přímou integraci EDI. Menším a středně velkým firmám doporučujeme využít automatické fakturace prodaných položek ve formě selfbillingu, kdy Alza vystavuje finanční doklady za prodejce a těm pak posílá peníze
Existují produkty, které na Alza marketplace nelze prodávat?
Aktuálně není možné zalistovat erotické pomůcky, zbraně, cigarety a tabák.
Jakým způsobem Alza propaguje partnerské produkty?
K propagaci vašeho zboží Alza využívá základní nástroje online marketingu jako proklikové online PPC reklamy a Search Engine Marketing (SEM). V případě zájmu o individuální kampaň nabízí prodejcům spolupráci s vlastním marketingovým specialistou, který vám pomůže s vyšší podporou produktů.

Chcete vědět, co se děje s marketplaces?

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru.

mailchimp

Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Odhlásit se z newsletteru nebo změnit nastavení můžete kdykoliv.

Allegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark Zalando
Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě!
Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.
Back to top Arrow