Kaufland Wiki

Vše, co potřebujete vědět o Kaufland Global Marketplace.

marketplaces_kaufland-global-marketplace_1920x1080

Typ marketplace:

Krajiny:

Německo, Slovensko, Česko

Napojení:

API, CSV, Manuální

Cena:

39,95,- / 49,90,- EUR měsíčně + 7 - 16% provize

Jaké jsou provize a poplatky?
rovize se pohybují mezi 7 % až 16 % pro všechny marketplaces značky Kaufland v závislosti na kategorii produktu. Základní měsíční poplatek činí 39,95€, v přepočtu přibližně 950 Kč, nebo 40,90€, což je téměř 990 Kč.

První částka je za základní poplatek a zahrnuje možnost nahrát neomezené množství produktů, využívat nástrojů multikanálového marketingu, zpracování plateb tržištěm a osobní podporu a zákaznický servis. Kromě toho si také lze za dodatečný příplatek přidat ke svým produktům odkaz na váš vlastní e-shop. Druhá částka je vyšší, protože vám k tomu vytvoří také vlastní odkaz na váš e-shop.
Pokud chci prodávat na Kaufland.de, Kaufland.sk i na Kaufland.cz, musím platit měsíční poplatek třikrát?
Ne, nemusíte! Měsíční poplatek 39,95 / 49,90 € se platí jen jednou a dává vám přístup ke všem prodejním kanálům.
Jaké náležitosti musím splnit, abych mohl prodávat v Německu?
Pro prodej do Německa je potřeba zaregistrovat se k LUCID, což je jednoduše řečeno systém pro daň na obaly. Je třeba mít německé DIČ, a pokud ho nemáte, musíte si vyřídit OSS neboli One Stop Shop systém, který značně ulehčuje zdanění pro obchod mezi zeměmi EU.

Zároveň je potřeba spolupracovat s tzv. garantem neboli partnerem, který vás provede povinnostmi ohledně licencování (například Lizenzero) a recyklace obalů (Interseroh). Zbytek je již podobný jako při tuzemském prodeji.
Jak splnit podmínky dané německým zákonem o obalech?
1. Zaregistrujte se v Centrálním registru obalů LUCID. Po úspěšné registraci vám e-mailem přijde individuální registrační číslo LUCID.

2. Poté uzavřete licenční smlouvu s vybraným duálním systémem (například Interseroh+ přes společnost Lizenzero). Tedy s odběratelem, kterému budete platit za sběr a recyklaci obalů.

3. Nakonec uvedete název vašeho duálního systému a nahlásíte množství obalů do vašeho účtu LUCID.
Neztratím se v té záplavě prodejců?
Jako každý obchod, i prodej na marketplace nese riziko, že neprorazíte. Kaufland Global Marketplace nabízí sofistikované možnosti propagace produktů, které vám pomůžou prodeje nastartovat. Vizibilitu svých produktů zajistíte především kvalitními produktovými daty.

Na nových online tržištích Kauflandu pro český a slovenský trh je zatím konkurence po prvotním spuštění velice nízká. Včasnou registrací na český a slovenský marketplace získáte 30.000 Kč na propagaci svých produktů a nebudete prvních 6 měsíců platit žádné provize. Kromě toho také většina prodejců nevyužívá reklamní a marketingové nástroje, které jim Kaufland nabízí. Pokud budete mít dostatečně propracovanou strategii a kvalitní zákaznický servis, šance, že uspějete, je vysoká.
Kde se zpracovávají objednávky?
Výchozí nastavení umožňuje prodejcům objednávky zpracovávat přímo v systému Kauflandu, který se nazývá Seller Portal. Pokud o to prodejce stojí a je to součástí řešení jeho e-shopu, můžou se objednávky zpracovávat v jeho vlastním systému. K tomu však potřebuje využít systémového integrátora, jako je například Omnicado.
Jak to je s reklamací?
Zákazník zadá tzv. ticket v rámci online systému Kauflandu, kde s ním reklamaci partner sám dořeší. Podobně jako u objednávek lze ale tuto službu integrovat, pokud to jeho systém umožňuje, a zpracovat reklamaci u sebe.

Většinu zboží z online tržiště Kaufland.de lze vrátit ve lhůtě pro odstoupení od smlouvy do 14 dnů po obdržení zboží bez udání důvodu. Jako prodejce ale můžete zákazníkům poskytnout i delší stornovací lhůty. Stejně tak můžete některé produkty vyloučit ze systému vrácení, pokud to uvedete na stránkách s popisem vašeho produktu. Kaufland navíc výslovně zakazuje vracet některé věci, jako jsou hygienické potřeby nebo CD a datové nosiče, jejichž pečeť byla poškozena.
Jak funguje fakturace?
Po obdržení objednávky a odeslání zboží se vystaví zákazníkovi faktura, kterou nahrajete přímo na svůj portál prodejce. Jako prodejce máte povinnost fakturu přiložit ke každé objednávce, a to buď digitálně, nebo v tištěné podobě společně s odeslanou zásilkou.

Kaufland pak uvolní vaše tržby z prodeje 14 dní po dodání zboží zákazníkovi (podle čísla zásilky) nebo 21 dnů po označení objednávky jako odeslané (bez čísla zásilky). Dostupné tržby z prodeje pak na svůj firemní účet snadno převedete v portálu prodejce.
Co se stane, když dostupnost zboží na mém prodejním účtu nebude odpovídat realitě?
Kaufland vyžaduje, aby stav dostupnosti zboží nabízeného prodejcem na jeho tržišti byl neustále aktuální. Snaží se tak vyvarovat rozčarování zákazníků, kteří si objednají zboží a teprve později zjistí, že není skladem. Jako prodejci proto nesmíte vkládat do své databáze zboží, které nemáte k dispozici. Pokud se stane, že dodávka bude opožděná, musíte o tom zákazníka informovat prostřednictvím tiketovacího systému.
Kontaktuje zákazník Kaufland, nebo přímo prodejce, když má problém s objednávkou?
Záleží na jeho výběru. Pokud má zákazník problém s objednávkou, může využít kontaktní formulář Kauflandu a vybrat příslušnou objednávku, nebo rovnou poslat zprávu Kauflandu či prodejci prostřednictvím svého zákaznického účtu. Pokud napíše prodejci, musíte zákazníkovi odpovědět do 48 hodin.
Je k dispozici expresní doručení?
V současné době není možné na Kauflandu doručovat objednávky prostřednictvím expresního doručení.
Jakou balíkovou službou se odesílají objednávky na Kaufland.de?
Objednávky na Kaufland.de lze zasílat různým poskytovatelům přepravních služeb. Objemné a velmi těžké věci doručuje Kaufland obvykle kurýrem. Prodejci si přitom v rámci německého marketplace nemůžou sami zvolit přepravní společnost, protože to systém provádí automaticky.
Jak mohu nahrát své produkty?
Pro nahrání vašeho sortimentu do našeho systému máte k dispozici čtyři různé možnosti:

1. Přes softwarové rozhraní: Na marketplace se můžete připojit pomocí softwarového rozhraní. Spolupracujeme s více než 70 softwarovými rozhraními a middleware, díky kterým můžete své údaje o produktech a nabídkách automatizovaně importovat z vašeho obchodu. Přehled naleznete zde.

2. Přes naše otevřené API: Navíc se můžete také připojit přes naše otevřené API s vlastní integrací nebo pomocí partnerského integrátora.

3. Nahrání, souboru CSV: Produkty lze nahrát také pomocí souborů CSV. Pro tyto účely můžete použít jako předlohu vlastní soubory CSV Kauflandu, abyste své údaje o produktech a nabídkách mohli rovnou vložit pro vícero EAN kódů najednou a následně tyto soubory importovat přes portál pro prodejce.

4. Manuálně.

Na rozdíl od jiných marketplaces, kdy všechny informace o produktech bývají spojené v jednom feedu, Kaufland používá feedy dva. První tzv. bidovací neboli nabídkový obsahuje informace o tom, kolik zboží stojí, za jakých podmínek se produkt prodává, jakou má cenu a jestli je nový, nebo použitý. Produktový feed pak obsahuje informace o vlastnostech samotného produktu jako základní popis nebo obrázky.
Jaké dokumenty byste měli mít nachystané pro registraci?
Typ dokumentů se mírně liší podle toho, jestli chcete své zboží nabízet jménem živnosti nebo společnosti. Kaufland požaduje následující:
 
- údaje o zástupci společnosti,
- živnostenský list nebo výpis z obchodního rejstříku,
- údaje o skutečných vlastnících a podílových vztazích,
- doklad o podílových vztazích (platí jen pro osobní společnosti).
- platné doklady totožnosti všech zástupců společnosti,
- daňové údaje jako DIČ sídla společnosti a v případě, že vaše společnost má sídlo v zahraničí: DIČ dané země, kde je marketplace, nebo DIČ registrované v systému OSS,
- informace o nabízeném sortimentu.
Jak vypadá spolupráce s Kauflandem?
Poté, co se zaregistrujete jako prodejce a dostanete přístup do portálu pro prodejce, můžete na Kaufland Global Marketplace nahrát své produkty pomocí kódu GTIN a začít je prodávat pod svým jménem. Kaufland za vás převezme marketing a bude vaše produkty automatizovaně propagovat na externích kanálech.

Při obdržení objednávky od Kauflandu obdržíte všechny potřebné informace, abyste zásilku mohli zákazníkovi poslat. Za odeslání objednaného zboží koncovému zákazníkovi jste odpovědní vy sami. Vystavíte mu také fakturu, zatímco Kaufland se postará o zpracování platby.

Poté, co zákazník obdrží zásilku, vám Kaufland Global Marketplace zašle vaši tržbu z prodeje. Během celého prodejního procesu vás bude v případě dotazů nebo připomínek ze strany zákazníků podporovat zákaznický servis. Navíc dostanete k ruce tým podpory pro prodejce, který vám pomůže s prodáváním.
Proč Kaufland vyžaduje tolik údajů?
V Německu má Kaufland platební licenci podobné váhy jako bankovní společnost. Každý německý zákazník díky tomu může převést své finance z banky rovnou na pokladnu Kauflandu. Proto jsou v Kauflandu všichni klienti braní jako bankovní partneři a Kaufland tak musí vyžadovat všechny údaje, jako kdyby byl německá banka, kvůli německé legislativě, která brání praní špinavých peněz.

Chcete vědět, co se děje s marketplaces?

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru.

mailchimp

Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Odhlásit se z newsletteru nebo změnit nastavení můžete kdykoliv.

Allegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark Zalando
Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě!
Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.
Back to top Arrow