Allegro Wiki

Vše, co potřebujete vědět o Allegro Marketplace.

marketplaces_allegro_1920x1080

Typ marketplace:

Krajiny:

Evropská unie

Napojení:

API, CSV, Manuální

Cena:

0,- Kč měsíčně + 5 - 15% provize

Jaké jsou provize a poplatky?
V systému Allegro platíte poplatek pouze v případě, že prodáte produkt, a to ve většině kategorií. Výši provize pak určuje kategorie, do jaké vaše služba nebo produkt spadá, a pohybuje se mezi 5 až 15 %. Také poplatky za inzerci jsou účtovány jen ve vybraných kategoriích. 
 
Za vytvoření účtu prodejce nic neplatí, ale pokud se rozhodnete využívat jeden ze tří programů zaměřených na zvýšení tržeb, zaplatíte za jeho předplatné. Kromě toho jsou v Allegru k dispozici další placené propagační nástroje, které vám pomůžou zvýšit prodeje zboží.
 
Podrobný přehled všech poplatků na Allegru najdete zde.
Jak vysoká je šance, že na Allegru prorazím?
Společnost Allegro hledá prodejce ve všech kategoriích uvedených na stránkách na své platformě. Mezi pět nejvýznamnějších kategorií  však patří: Domov a zahrada, Automobilový průmysl, Móda, Elektronika a Děti, takže pokud vaše produkty spadají do některé z nich, šance na úspěch se tím značně zvyšují.
Jak to je s reklamací?
Allegro v tomto případě vychází vstříc zákazníkům i prodejcům. Zákazník má u každého produktu uvedené podmínky pro vrácení zboží, kdy stačí, aby během dvoutýdenní lhůty upozornil prodejce na vadnost zboží, a pak má další dva týdny na zpětné odeslání balíku. Stejně tak má výrobce zboží 14 dní na to, aby se k reklamaci vyjádřil. V případě, že bude zákazník posílat balíček zpět, připojí k zásilce doklad o zaplacení a balík odešle na adresu prodejce - Allegra. To při přijetí reklamace zákazníkovi kompenzuje náklady na dopravu.
Jak funguje fakturace?
Pro převod peněz na firemní nebo osobní bankovní účet využívá Allegro elektronickou peněženku. Ta vám vznikne v okamžiku, kdy se registrujete do systému a má název PayU. Pokud se rozhodnete umožnit zákazníkům nakupovat zboží na splátky, je třeba aktivovat také e-peněženku s názvem P24. Peníze za prodané zboží pak Allegro zasílá na bankovní účet prodejce vždy 1. a 14. den v měsíci. 

O výběr můžete požádat také poštovní poukázkou, to lze ale jedině na adresu v Polsku. PayU je zpracovává automaticky první den každého měsíce. Doba doručení převodu závisí na práci pošty a pohybuje se od několika do několika dnů.
Existují produkty, které na Allegru nelze prodávat?
Z bezpečnostních, právních nebo etických důvodů zavedla společnost Allegro různá omezení, a tak prodej některých položek nepovoluje. Mezi skupiny zakázaných produktů patří:
 
alkohol
hazardní automaty
baterie a akumulátory
databáze a e-mailové služby
přístup a služby související se sledováním a poslechem multimediálního obsahu na vyžádání
osvědčení o registraci vozidel a karty vozidel
webové adresy
léky na předpis
zbraně, výbušniny a pyrotechnika
zdravotnické prostředky pro profesionální použití
vstupenky na kulturní akce
 
a řada dalších.
 
Kompletní přehled i s vysvětlením, proč je daná položka problematická, si můžete nastudovat zde.
Jakým způsobem Allegro propaguje partnerské produkty?
K propagaci vašeho zboží Allegro využívá základní nástroje online marketingu jako proklikové online PPC reklamy a Search Engine Marketing (SEM). V případě zájmu o individuální kampaň nabízí prodejcům spolupráci s vlastním marketingovým specialistou, který vám pomůže s vyšší podporou produktů.
Možnosti připojení k Allegro marketplace
Nejjednodušším způsobem je manuální napojení, které vám umožní zakládat produktové karty přímo v administraci. K těm posléze přidáte informace o produktu, parametry a fotku.

Importovat produkty můžete i pomocí CSV souboru, který bude obsahovat veškeré potřebné informace o produktu a snadno se pomocí feedu přidávají i aktualizují. Třetí možností je pak napojení pomocí API, které umí předávat vysoký počet informací v krátkém čase a integrovat vlastní řešení s mechanismy služeb Allegro. API napojení je ovšem náročnější a vyžaduje IT specialistu.
Na jakých trzích můžu s Allegrem prodávat?
Se službou Allegro si můžete nastavit mezinárodní přepravu zboží do Rakouska, Belgie, Bulharska, Chorvatska, Dánska, Estonska, Finska, Francie, Řecka, Španělska, Nizozemska, Irska, Litvy, Lotyšska, Lucemburska, Německa, Portugalska, Rumunska, Slovinska, Švédska, Maďarska a Itálie.

Chcete vědět, co se děje s marketplaces?

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru.

mailchimp

Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Odhlásit se z newsletteru nebo změnit nastavení můžete kdykoliv.

Allegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark Zalando
Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě!
Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.
Back to top Arrow