Joom Wiki

Vše, co potřebujete vědět o Joom Marketplace.

marketplaces_joom_1920x1080

Typ marketplace:

Krajiny:

Celý svět

Napojení:

API, Merchant Web UI

Cena:

0,- Kč měsíčně + 5 - 15% provize dle kategorie

Jaké jsou provize a poplatky?
Provize se pohybují mezi 7 % až 16 % pro všechny marketplaces značky Kaufland v závislosti na kategorii produktu. Základní měsíční poplatek činí 39,95€, v přepočtu přibližně 950 Kč, a zahrnuje možnost nahrát neomezené množství produktů, využívat nástrojů multikanálového marketingu, zpracování plateb tržištěm a osobní podporu a zákaznický servis. Kromě toho si také lze za dodatečný příplatek přidat ke svým produktům odkaz na váš vlastní e-shop.
Co je to vlastně obchod v systému Joom?
Online obchod je místem, kde se prodávají produkty od jednoho prodejce. Ten za ně sbírá recenze, které tvoří skuteční uživatelé, kteří už obdrželi svou objednávku. Na základě hodnocení zákazníků pak vzniká průměrné hodnocení obchodu, a tím i vaší značky. Pokud zákazníci nakupují přes mobilní aplikaci, můžou si na svém profilu váš obchod přidat do oblíbených a nastavit si u něj sledování, čímž prodejci získávají možnost je přímo oslovit s novými produkty.
Jak funguje fakturace?
Marketplace vyplácí obchodníkům peníze dvakrát měsíčně, a to v dolarech prostřednictvím služby Payoneer. Joom navíc platí za odeslané, nikoli doručené objednávky. Peníze tak dostanete včas, bez ohledu na případné zpoždění při doručování.
S jakými produkty můžu na Joomu uspět?
Joom nabízí více než 20 milionů produktů v různých kategoriích. Mezi nejoblíbenější patří móda, oblečení, obuv, krása, domov, dekorace, kuchyně, elektronika. Kromě toho aktivně podporuje vybrané značky, u kterých vidí potenciál k prodeji v dané zemi. V Koreji tak například podporuje produkty pro fanoušky K-popu.

Mezi zakázané výrobky patří veškeré produkty, které porušují práva duševního vlastnictví třetích stran. Joom dále neprodává potraviny s výjimkou čaje, kávy a kakaa, výrobky na bázi rostliny Betel nebo alkoholické nápoje. Na Joomu dále nelze prodávat špionážní vybavení, některé zdravotnické výrobky nebo zboží pro dospělé. 

Kompletní seznam problematického zboží najdete zde.
Můžou zákazníci Joomu žádat o vrácení peněz?
Pokud výrobek stojí více než 50 dolarů a zákazník ho nedostane do 20 od objednávky dnů, může kupující požádat o vrácení peněz v rámci zákaznické záruky. Společnost Joom pak do 30 dnů rozhodne, zda žádost přijme, nebo zamítne.

Chcete vědět, co se děje s marketplaces?

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru.

mailchimp

Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Odhlásit se z newsletteru nebo změnit nastavení můžete kdykoliv.

Allegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark Zalando
Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě!
Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.
Back to top Arrow