Amazon Wiki

Vše, co potřebujete vědět o Amazon Marketplace.

marketplaces_amazon_1920x1080

Typ marketplace:

Krajiny:

Evropa

Napojení:

API, XLS

Cena:

39,- EUR za vedení účtu, 7 - 15% provize dle kategorie

Jaké jsou provize a poplatky?
Výši provize určuje kategorie, do jaké vaše služba nebo produkt spadá. Pohybuje se mezi 7 až 15 %. Za vedení účtu prodejce si v Evropě Amazon účtuje 39 eur. Ať už v rámci Evropy prodáváme pouze v jedné zemi nebo rovnou ve všech pěti, poplatek zůstává stejný.
 
Kromě toho je třeba mu zaplatit také za prodejní plán nebo další služby, které můžete využívat. Na poplatky Amazon vystavuje pravidelně každý měsíc daňový doklad, který posílá na primární e-mailovou adresu. Ten slouží jednak k uplatnění DPH, pokud jste plátce, a také jako podklad do účetnictví. 
Podrobný přehled všech poplatků na Amazonu najdete zde.
Jak vysoká je šance, že na Amazonu prorazím?
Konkurence na Amazonu je vyšší než na jiných marketplaces. Proto je zde daleko zásadnější mít propracovaný prodejní plán, umožnit hladký proces napojení na váš e-shop nebo diverzifikovat portfolio vašeho zboží nebo služeb tak, aby vynikly před ostatními.
Jak to je s reklamací?
Amazon umožňuje zákazníkům vrátit zboží do 14 kalendářních dnů.
Jak funguje fakturace?
Amazon fakturuje prodejcům za zprostředkovatelské služby. Daňové doklady jsou generovány a následně ke stažení v měsíčních intervalech v interním rozhraní účtu prodejce (seller's account). Výsledná částka na fakturách závisí na uskutečněných prodejích, výši reklamy a dalších faktorech. 

Amazon vyrovnává zůstatek na účtu 14 dní od registrace prodejního účtu. To znamená, že zahájí platbu na váš bankovní účet v tzv. den vypořádání. Proces vypořádání se pak opakuje každých 7 dní.
Existují produkty, které na Amazonu nelze prodávat?
Amazon má poměrně přísnou politiku schvalování produktů k prodeji. Některé kategorie jsou přístupné všem prodejcům, jiné však vyžadují účet profesionálního prodejce. A existují také kategorie zboží, které vyžadují oficiální schválení ze strany Amazonu. Kromě toho některé kategorie produktů, které nemůžou prodávat prodejci třetích stran vůbec.

Mezi kategorie, které musí schválit Amazon, patří: 

Potraviny
Šperky
Hodinky
Oblečení
Pivo, víno a lihoviny
Zdraví a osobní péče
Spotřebiče pro osobní péči
Jakým způsobem Amazon propaguje partnerské produkty?
K propagaci vašeho zboží Alza využívá základní nástroje online marketingu jako proklikové online PPC reklamy a Search Engine Marketing (SEM). V případě zájmu o individuální kampaň nabízí prodejcům spolupráci s vlastním marketingovým specialistou, který vám pomůže s vyšší podporou produktů.
Na jakých trzích můžu s Amazonem prodávat?
Prodávat můžete téměř bez omezení, a to s využitím jedné registrace. Stačí přejít do administrace a kliknout na "Inventory" a poté na "Sell Globally". Můžete si vytvořit nový účet pro danou zemi, nebo se propojit se stávajícím účtem pro danou lokalitu.

Chcete vědět, co se děje s marketplaces?

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru.

mailchimp

Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Odhlásit se z newsletteru nebo změnit nastavení můžete kdykoliv.

Allegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark Zalando
Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě!
Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.
Back to top Arrow