MALL Wiki

Vše, co potřebujete vědět o MALL Marketplace a MALL Partner.

marketplaces_mall-partner_1920x1080

Typ marketplace:

Krajiny:

Česko, Slovensko, Maďarsko, Slovinsko, Chorvatsko

Napojení:

XML Feed, API, Manuální

Cena:

9,- Kč + 8 - 20% provize z každé objednávky

Jaké jsou provize a poplatky?
Model MALL Partner je postavený na způsobu dropshippment modelu. To znamená, že po úspěšném uskutečnění a předání objednávky zákazníkovi si MALL nárokuje procentuální provizi z prodeje. Výše provizí se pohybuje mezi 8 a 20 % a odvíjí se od segmentu nebo kategorie, ve které jako partner prodáváte své zboží. Konkrétní výše provizí v jednotlivých kategoriích najdete ve Všeobecných obchodních podmínkách.

Poplatky se zde zase dělí na měsíční poplatek, který je paušální a závisí na způsobu napojení (290 Kč nebo 990 Kč), a poplatek za každou úspěšnou objednávku (9 Kč).
Kde se zpracovávají objednávky?
Objednávky můžete bez ohledu na napojení zpracovat v MALL Partner portálu v sekci Objednávky. Jakmile nová objednávka dorazí, tak jí přiřadíte stav a postupně ji vyexpedujete. Pokud je váš e-shop na MALL napojený přes API, tak můžete objednávky rovnou zpracovávat ve svém vlastním systému nebo v systému, ze kterého objednávky expedujete.
Jak to je s reklamací?
Zákazník MALL má několik možností, jak může zakoupené zboží reklamovat či vrátit. Nevhodné zboží může buď reklamovat přímo v kamenné pobočce MALL, kde nejprve proběhne kontrola zboží, a poté se sepíše reklamační protokol. MALL následně pošle partnerovi případ k dořešení. Zásilku lze také reklamovat s využitím vašeho přepravce či Zásilkovny.
Jak funguje fakturace?
Hlavní metodou fakturace pro český a slovenský trh je tzv. self-billing, což znamená, že za vás Mall může vystavovat daňové doklady a nechat je uhradit běžným způsobem. Určené jsou pouze prodejcům na českém a slovenském trhu se sídlem v jedné z těchto zemí.
Samotný zákazník může za objednávky platit různými způsoby, přičemž podle způsobu platby pak tyto platby směřují buď na účet MALLu (ve většině případů), nebo na účet partnera (v případě že jde o platbu na dobírku).
Faktury se vystavují jednou za 14 dní, ale můžete se domluvit na změně na frekvence. Existuje samozřejmě i možnost manuální fakturace, kdy partner ručně vystavuje faktury za zboží, které se prodalo. Ta je ale pro české a slovenské partnery zpoplatněná ve výši 990 Kč za fakturu.
Jaké jsou možnosti napojení?
Technicky nejsnazší je manuální napojení, kdy zakládáte produktové karty ručně v Partnerském portálu. Informace o produktu společně s jeho parametry a fotkou pak můžete vyplňovat sami. Při větším počtu produktů se nicméně vyplatí využít ostatní formy napojení, které případné změny u produktů pak synchronizují automaticky.
Další možností je propojení e-shopu a online tržiště skrze XML feed, který obsahuje veškeré potřebné informace o vašich produktech. Pomůže vám automatizovaně zalistovat produkty na MALL a aktualizovat jejich dostupnost. Poslední napojení je pomocí API, které í je vhodné zejména pro e-shopy s velkým množstvím produktů a objednávek.
Mohu na MALL Marketplace prodávat jakékoliv zboží?
Ano. MALL obsahuje širokou produktovou nabídku, a protože chce kvůli zákazníkům svůj sortiment dále rozšiřovat, povahu zboží neomezuje, pokud není limitovaný legislativou či výhradními distributory. Pokud nabízíte zboží, které ještě na MALL není, je tento marketplace ochotný vytvořit nové kategorie.

Chcete vědět, co se děje s marketplaces?

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru.

mailchimp

Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Odhlásit se z newsletteru nebo změnit nastavení můžete kdykoliv.

Allegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark Zalando
Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě!
Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.
Back to top Arrow