Vertikální marketplace

Co je to marketplace se dozvíte například zde. Na tomto místě si lépe vysvětlíme co je to podmnožina marketplace, která se zaměřuje na konkrétní sortiment označovaná za tzv. vertikální marketplace.

Asi jste zvyklí chodit nakoupit do supermarketu, kde najdete vše na jednom místě - někdy je ale potřeba zakoupit sortiment, pro který je lepší zajít do specializovaného obchodu - např. boty nebo oblečení. Stejně tak vznikla v e-commerce skupina marketplaces, které se zaměřují jen na specifický sortiment - označujeme je za vertikální marketplace a pro zářný příklad nemusíme chodit daleko - v ČR velice populární e-shop Zoot rychle pochopil kudy vede ceste a zařadil do nabídky svých produktů i zboží od partnerů. Stal se tak prvním českým vertikálním marketplace v kategorii fashion.

Na západ od nás začalo podobně např. Zalando nebo About You a velice rychle se staly v rámci své kategorie e-commerce marketplaces dostupnými napříč celou Evropskou unií.

Vertikální marketplace je pro váš sortiment výhodou, protože zpravidla umí přivést zákazníka, který chce nakupovat výrobky z jeho kategorií, a je tak větší šance, že zákazník dokončí objednávku.

Samozřejmě pro úspěšný prodej na vertikálním marketplace je nutné mít v pořádku produktová data, kvalitní fotografie a marketingové texty, aby vaše produkty byly více vidět v záplavě konkurenčního zboží.

Allegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark Zalando
Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě!
Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.