European Article Number

EAN neboli European Article Number, je standardizovaný čárový kód (barcode) používaný hlavně v Evropě. Jde o ekvivalent amerického Univerzálního kódu produktu neboli UPC, se kterým má vzájemnou kompatibilitu. Čárové kódy EAN jsou pro maloobchodníky důležité, protože umožňují rychlou a snadnou identifikaci výrobků, a proto je vyznačený na většině obchodních produktů.

Kódy EAN obsahují informace o výrobku, jako je jeho značka, typ zboží, velikost a hmotnost, barva a všechny související akce nebo slevy. Pomáhají urychlit dobu odbavení v obchodě a snižují riziko lidské chyby při zadávání údajů do systémů. Navíc umožňují společnostem přesně zaznamenávat stav zásob a údaje o prodeji, které lze využít pro různé obchodní strategie.

Chcete vědět, co se děje s marketplaces?

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru.

mailchimp

Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Odhlásit se z newsletteru nebo změnit nastavení můžete kdykoliv.

Allegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark Zalando
Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě!
Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.
Back to top Arrow