EAN neboli European Article Number, je standardizovaný čárový kód (barcode) používaný hlavně v Evropě. Jde o ekvivalent amerického Univerzálního kódu produktu neboli UPC, se kterým zároveň má vzájemnou kompatibilitu. Je vyznačený na většině obchodních produktů.

EAN kódy uděluje společnost GS1 sídlící v Bruselu. Může mít 8, 12, 13 nebo 14 znaků (EAN-8, EAN-12, EAN-13 nebo EAN-14).

Nejpoužívanější je EAN-13, který tvoří:

  • Prefix, který určuje speciální typ kódu (např. 0978 pro ISBN) nebo značí zemi dodavatele zboží (ne nutně zemi původu). Pro Českou republiku je to 859.

  • Číslo producenta, které uděluje národní agentura.

  • Pořadové číslo produktu, které si stanoví producent sám.

Chcete vědět, co se děje s marketplaces?

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru.

mailchimp

Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Odhlásit se z newsletteru nebo změnit nastavení můžete kdykoliv.

Allegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark Zalando
Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě!
Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.
Back to top Arrow