B2B2C je zkratka pro „business-to-business-to-consumer“. Jde o obchodní model, kdy jedna společnost prodává produkty nebo služby jiné společnosti (B2B), a ta je následně prodává spotřebitelům (B2C). Jinými slovy firma se zákazníky komunikuje prostřednictvím třetí strany.

Tento model podnikání obvykle volí firmy, které chtějí oslovit širší okruh zákazníků, ale nemají k tomu dostatek vlastních zdrojů nebo odborných znalostí. B2B společnost jim tak umožňuje nabízet služby s přidanou hodnotou, jako je marketing, distribuce a zákaznická podpora. B2B společnostmi jsou v tomto modelu často právě marketplaces, které prodejcům třetích stran dovolují prodávat přes svou platformu. Díky spolupráci s B2B firmou, která má zavedenou síť zákazníků a distribučních kanálů, je pak pro menší firmy snazší proniknout na nové trhy a zvýšit své prodeje.

Chcete vědět, co se děje s marketplaces?

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru.

mailchimp

Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Odhlásit se z newsletteru nebo změnit nastavení můžete kdykoliv.

Allegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark Zalando
Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě!
Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.
Back to top Arrow