B2B je zkratka pro „business-to-business“ a označuje typ obchodu, kdy podnik prodává výrobky nebo služby jinému podniku. Jinými slovy, B2B označuje transakce mezi prodávající firmou a společností, která nakupuje, nikoli mezi podnikem a jednotlivými spotřebiteli.

B2B obchod může probíhat v různých prostředích, včetně obchodů mezi výrobci a velkoobchodníky, mezi velkoobchodníky a maloobchodníky nebo mezi poskytovateli služeb a jinými podniky. Obvykle přitom zahrnuje větší velikosti objednávek a delší prodejní cykly než model B2C, protože podniky často vyžadují složitější a specializovanější produkty nebo služby a před nákupem mohou potřebovat projít procesem zadávání zakázek.

Chcete vědět, co se děje s marketplaces?

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru.

mailchimp

Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Odhlásit se z newsletteru nebo změnit nastavení můžete kdykoliv.

Allegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark Zalando
Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě!
Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.
Back to top Arrow