B2C je zkratka pro „business-to-consumer“ a označuje typ podnikání, kdy firma prodává výrobky nebo služby přímo jednotlivým spotřebitelům. V e-commerce B2C firmy využívají své online platformy k marketingu a prodeji vlastních produktů. Některé z nich propojují kupující s prodejci, přičemž využívají content traffic k prodeji reklamních ploch nebo omezují svůj obsah na placené předplatné.

Marketplaces se zaměřením na B2C pomáhají podnikatelům oslovit širší okruh zákazníků, kteří si můžou prohlížet a nakupovat výrobky nebo služby z mnoha kategorií na jednom místě a z pohodlí svého domova. To mimo jiné vede také k rostoucí oblibě nákupních mobilních aplikací, přes které můžou zákazníci nakupovat odkudkoliv a kdykoliv. Mezi společnosti B2C patří Amazon, eBay, Meta, Netflix nebo Uber.

Chcete vědět, co se děje s marketplaces?

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru.

mailchimp

Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Odhlásit se z newsletteru nebo změnit nastavení můžete kdykoliv.

Allegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark Zalando
Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě!
Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.
Back to top Arrow