Rest API

REST, nebo Representational State Transfer, je architektonický styl webových služeb, který se zaměřuje na jednoduchost a přenositelnost. Rest API je rozhraní, které umožňuje propojení mezi různými aplikacemi a systémy prostřednictvím internetu. Rest API poskytuje jednotné a standardizované rozhraní pro komunikaci mezi aplikacemi a umožňuje přístup k datům a funkcím prostřednictvím webového protokolu HTTP. Rest API je obvykle navrženo tak, aby bylo snadno použitelné a rozšiřitelné a umožňovalo snadné propojení mezi různými aplikacemi a systémy. Obecně popisuje rozhraní stroj-stroj a konkrétně ve vývoji webových aplikací umožňuje doplnit nebo nahradit vykreslování na straně serveru, aby pomohlo vykreslování na straně klienta ve webových aplikacích jako model klient-server, kde webový prohlížeč funguje jako klient.

REST se používá v celém softwarovém průmyslu a je široce uznávaným souborem pokynů pro vytváření bezstavových a spolehlivých webových API rozhraní. Webové rozhraní API, které dodržuje omezení REST, se neformálně označuje jako RESTful. Webová rozhraní API RESTful jsou obvykle volně založena na metodách HTTP pro přístup ke zdrojům prostřednictvím parametrů zakódovaných v adrese URL a na použití formátu JSON nebo XML pro přenos dat. Cílem protokolu REST je zvýšit výkon, škálovatelnost, jednoduchost, modifikovatelnost, přehlednost, přenositelnost a spolehlivost. Toho je dosaženo dodržováním zásad REST, jako je architektura klient-server, bezstavovost, možnost ukládání do mezipaměti, používání vrstveného systému, podpora kódu na vyžádání a používání jednotného rozhraní. Tyto zásady musí být dodrženy, aby byl systém klasifikován jako RESTful.

Chcete vědět, co se děje s marketplaces?

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru.

mailchimp

Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Odhlásit se z newsletteru nebo změnit nastavení můžete kdykoliv.

Allegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark Zalando
Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě!
Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.
Back to top Arrow