GraphQL

GraphQL je open-source jazyk pro dotazování a manipulaci s daty pro rozhraní API.GraphQL byl vyvinut interně společností Facebook v roce 2012 a v roce 2015 byl zveřejněn. Dne 7. listopadu 2018 byl projekt GraphQL přesunut ze společnosti Facebook do nově založené nadace GraphQL Foundation, kterou hostí nezisková organizace Linux Foundation.

Poskytuje přístup k vývoji webových rozhraní API a byl srovnáván a porovnáván s architekturou REST a dalšími webovými službami. Umožňuje klientům definovat strukturu požadovaných dat a stejná struktura dat je vrácena ze serveru, čímž se zamezuje vracení příliš velkého množství dat. To má však důsledky pro to, jak efektivní může být webové ukládání výsledků dotazů do mezipaměti. Flexibilita a bohatost dotazovacího jazyka také zvyšuje složitost, která se u jednoduchých API nemusí vyplatit.

Chcete vědět, co se děje s marketplaces?

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru.

mailchimp

Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Odhlásit se z newsletteru nebo změnit nastavení můžete kdykoliv.

Allegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark Zalando
Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě!
Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.
Back to top Arrow