GraphQL

GraphQL je otevřený dotazovací jazyk a alternativní možnost, jak vytvářet rozhraní API REST. Facebook ji vyvinul jako interní technologii pro své univerzální aplikace a později ji veřejně uvolnil jako open-source. Od té doby ji komunita vývojářů softwaru využívá jako jeden z oblíbených technologických souborů pro vývoj webových služeb. Na rozdíl od tradičních rozhraní REST API, kdy při každém požadavku obdržíte pevně danou sadu dat, umožňuje jazyk GraphQL přesně specifikovat data, která potřebujete, což omezuje nadměrné nebo nedostatečné načítání dat.

Pro prodejce v prostředí e-commerce je znalost jazyka GraphQL důležitá, protože nabízí několik výhod při získávání dat a práci s nimi. GraphQL totiž umožňuje prodejcům pokládat efektivní dotazy a načítat data o produktech z různých zdrojů, jako jsou inventární systémy nebo databáze, a to v rámci jednoho požadavku. Tím se zvyšuje výkon a snižuje počet volání API nutných k získání potřebných informací. S jazykem GraphQL zároveň můžou prodejci přizpůsobit data, která poskytují e-shopům, tržištím nebo jiným integracím třetích stran, a zajistit přesné sdílení relevantních informací o produktech.

Chcete vědět, co se děje s marketplaces?

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru.

mailchimp

Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Odhlásit se z newsletteru nebo změnit nastavení můžete kdykoliv.

Allegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark Zalando
Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě!
Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.
Back to top Arrow