Cash on delivery

Doslovný překlad pojmu Cash on delivery je „platba při doručení“, v češtině dobírka. Zákazník při ní provede platbu až po převzetí zboží či využití nějaké služby přímo doručovateli. Na zahraničních marketplaces však míra jejího využívání klesá pod vlivem nabídky bezhotovostních plateb. Pro zákazníky je snazší zboží rovnou zaplatit online v rámci služeb nabízených marketplace, jako je například Amazon Pay nebo dalších integrovaných platebních metod.

Platbu dobírkou však i dnes často volí zákazníci, kteří nemají s e-shopem předchozí zkušenost a nejsou si jistí, zda jimi objednané zboží dorazí v předpokládané kvalitě. Prodejcům nicméně může platba dobírkou způsobit řadu komplikací. Mezi ty patří vyšší riziko odmítnutí dodávky nebo nárůst manuální práce a pomalejší cash flow.

Chcete vědět, co se děje s marketplaces?

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru.

mailchimp

Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Odhlásit se z newsletteru nebo změnit nastavení můžete kdykoliv.

Allegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark Zalando
Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě!
Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.
Back to top Arrow