Cash on delivery

Pod tímto anglickým termínem se skrývá někdejší jednička mezi platebními metodami v České republice – dobírka. Doslovný překlad pojmu je „platba při doručení" –⁠ zákazník tedy provede platbu až po převzetí zboží či využití nějaké služby, a to v hotovosti nebo debetní/kreditní kartou přímo doručovateli.

Ačkoliv je popularita dobírky v Čechách stále vysoká, na zahraničních marketplaces míra jejího využívání klesá pod vlivem nabídky bezhotovostních plateb. Pro zákazníky je snazší zboží rovnou zaplatit online v rámci služeb nabízených marketplace, jako je například Amazon Pay nebo další integrované platební metody.

Platbu dobírkou však i dnes často volí zákazníci, kteří nemají s e-shopem předchozí zkušenost a nejsou si jistí, zda jimi objednané zboží dorazí v pořádku a v předpokládané kvalitě. Prodejcům však může platba dobírkou způsobit řadu komplikací. Mezi ty patří vyšší riziko odmítnutí dodávky nebo nárůst manuální práce a pomalejší cash flow.

Allegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark Zalando
Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě!
Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.