Dropshipping

Dropshipping je forma maloobchodního prodeje v e-commerce, kdy prodejce přijímá objednávky zákazníků, aniž by měl skladové zásoby. Místo toho prodejce v rámci dodavatelského řetězce předává objednávky a údaje o jejich odeslání buď výrobci, velkoobchodníkovi, jinému maloobchodníkovi, nebo realizační firmě, která pak zboží odešle přímo zákazníkovi.

Maloobchodník je pak zodpovědný za marketing a prodej výrobku, ale nemá téměř žádnou kontrolu nad kvalitou výrobku, skladováním, řízením zásob nebo přepravou. Tímto způsobem eliminuje náklady na udržování skladu. Stejně jako v jiných formách maloobchodu dosahuje prodejce zisku z rozdílu mezi velkoobchodní a maloobchodní cenou zboží, po odečtení příslušných prodejních, obchodních nebo přepravních poplatků, které mu připadají.

Chcete vědět, co se děje s marketplaces?

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru.

mailchimp

Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Odhlásit se z newsletteru nebo změnit nastavení můžete kdykoliv.

Allegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark Zalando
Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě!
Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.
Back to top Arrow