Dobropis

Dobropis v e-commerce označuje typ faktury, kterou prodejce může vystavit zákazníkovi, který si například omylem objedná více zboží, než plánoval, chce část vrátit a zároveň získat zpět peníze, které poslal navíc. Dobropis či opravná faktura (v legislativě se používá pojem opravný daňový doklad) pak slouží jako doklad, ve kterém dodavatel upraví cenu, kterou již vyúčtoval a odeslal.

Vystavit dobropis tak prodejce může například během reklamace služeb nebo zboží, při zrušení dodání produktu v případě chybné objednávky nebo při dodatečném snížení ceny třeba při množstevní slevě. Vystavení dobropisu se ovšem týká pouze plátců DPH. Neplátci DPH místo toho využívají storno faktury.

Chcete vědět, co se děje s marketplaces?

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru.

mailchimp

Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Odhlásit se z newsletteru nebo změnit nastavení můžete kdykoliv.

Allegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark Zalando
Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě!
Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.
Back to top Arrow