Jak začít prodávat na marketplace Memark?

Na Memarku v tuto chvíli prodává okolo tisíce prodejců. Pro zboží, které zde můžete prodávat, neplatí téměř žádná omezení. Zároveň se zde můžete velmi snadno naučit, jak to ve světě e-commerce chodí. Riziko je minimální - tím, že Memarku platíte provizi jen z dokončených objednávek, jde především o čas a energii, kterou strávíte vylepšováním své nabídky produktů.Krok 1: Zaregistrujte se jako prodejce

K tomu, abyste mohli začít nabízet svoje zboží přes Memark stačí, abyste disponovali identifikačním číslem prodejce (IČ). Registrovat se můžete nezávazně, protože marketplace nováčkům v e-commerce i ostatním typům prodejců umožňuje, aby si vyzkoušeli jeho funkce a nástroje zdarma.

Stačí tedy vyplnit do přihlašovacího formuláře základní údaje. Po registraci proběhne kontrola, a pak vás stránky automaticky přesměrují do administrace a vašeho nově vytvořeného prodejního účtu.

Co byste měli mít v pořádku, abyste mohli nabízet zboží přes Memark?

  • IČ nebo DIČ (pokud jste plátcem DPH)
  • Registraci a zalistování produktů
  • Vlastní sklad a řešení logistiky
  • Tvorbu cen a vlastnosti produktůKrok 2: Přidejte své produkty

Listování produktů na Memarku je velmi jednoduché. Zboží zde můžete vložit ručně, skrze XML feed s podporou Memarku nebo skrze vámi vybraný doplněk. V jednoduché administraci pak k produktům přidáte všechny parametry - název zboží, fotografii a popis produktů. Cenu zboží si přitom určujete sami.

Komu se vyplatí prodávat přes Memark?

  • Výrobcům, kteří dosud neprodávají online
  • Majitelům kamenných obchodů, kteří nechtějí provozovat e-shop
  • Zájemcům o podnikání s nápadem na produkt
  • E-shopům, kterým se nedaří uspět online
  • Podnikatelům, kteří hledají nové trhy

Zdroj: MemarkKrok 3: Začněte prodávat

V okamžiku, kdy budete mít připravenou nabídku, můžete začít prodávat online. Nemusíte přitom řešit platební brány a jejich poplatky za transakce, protože platební systém Memarku umožňuje platby kartou, aniž by od e-shopu vyžadoval napojení.

Když si zákazník na Memarku objedná vaše zboží, marketplace ověří jeho platbu a informuje vás o jejím stavu, který uvidíte v sekci s názvem Peněženka. Vy samostatně odešlete zboží přímo kupujícímu.

Na svém prodejním profilu pak uvedete jen číslo svého účtu, kam vám Memark pošle vydělané peníze každých 14 dní. O objednávkách a financích tak budete mít neustále přehled a objednávky, reklamace, vratky i souhrnné statistiky budete moct sledovat na jednom místě.Zdroje:Štítky:

Chcete vědět, co se děje s marketplaces?

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru.

mailchimp

Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Odhlásit se z newsletteru nebo změnit nastavení můžete kdykoliv.

Allegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark Zalando
Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě!
Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.
Back to top Arrow