Jak začít prodávat na Alza Marketplace?

Alza Marketplace reaguje na světový trend ve změně chování zákazníků, kteří chtějí mít k dispozici veškeré produkty na jednom místě. Umožňuje prodávat v téměř 40 kategoriích od elektroniky přes knihy, nábytek třeba až po kávové kapsle. A pro řadu Čechů představuje první místo, kam jdou hledat zboží. Jaké podmínky musíte splňovat pro registraci, abyste mohli prodávat s největším hráčem českého e-commerce?Krok 1: Zaregistrujte se na marketplace

Pro registraci na Alza Marketplace budete potřebovat zákaznický účet, který uživatelé Alzy standardně využívají ke svým nákupům. Pokud ho ještě nemáte, můžete si ho založit na pár kliknutí. Jakmile budete mít svůj zákaznický účet, stačí jít na domovskou stránku Alzy, kliknout na tlačítko Přihlásit se, poté Nová registrace a vyplnit email, pod kterým se jako prodejce budete přihlašovat společně s fakturačními, dodacími a firemními údaji. V tu chvíli vám vznikne účet, se kterým se přihlásíte na marketplace.Krok 2: Nastavte si všechny parametry nutné k prodeji zboží

Systém Alzy pro napojení na marketplace je velmi intuitivní a návodný, takže při vyplňování údajů můžete na hlavní stránce své registrace na dashboardu vidět, co všechno vám chybí ke spuštění prodeje.

Po registraci je třeba nastavit logistiku, kdy v systému vyplníte hlavní kontakt a způsob, jakým budete zpracovávat objednávky a spravovat produkty v rámci spolupráce s Alzou. Ta kromě jiného umožňuje prodejcům přidat další uživatele pro správu vašeho firemního účtu v Alza Partner.

Dále vás čeká nastavení způsobu fakturace, kde si můžete zvolit mezi dvěma způsoby - EDI Dropshipment nebo selfbilingem, kdy za vás doklady vystavuje Alza.cz na základě vámi nastavené splatnosti.

Pak už zbývá jen přidat sklad a dopravu, která se aktivuje v okamžiku, kdy spustíte prodeje.Krok 3: Napojte feed ceny a dostupnosti zboží a zalistujte produkty

Podobně jako u jiných online tržišť, i zde si můžete vybrat, jakým způsobem napojíte svůj feed ceny a dostupnosti na Alza marketplace. Jestliže jste se rozhodli pro vyřizování objednávek v portálu Marketplace, tak je třeba váš produktový feed vložit a namapovat do záložky Feedy ceny a dostupnost.

Součástí této varianty však není zalistování produktů. Další možností pak je feed nastavit ve vámi vybraném doplňku, jako je omnicado!, který vám rovnou pomůže také se zalistováním produktů. Co se týče cen, Alza kvůli správnému fungování a zobrazování produktů na svém webu požaduje uvádět prodejní ceny produktů bez DPH.Krok 4: Pusťte se do prodeje

Jakmile budete mít správné nastavení, napojení produktového feedu a listing hotové, tým Marketplace zpracuje listing na straně Alzy, a pak vás kontaktuje ohledně spuštění produktů do prodeje. Rychlost spuštění prodeje závisí hlavně na vás a odvíjí se podle toho, jak rychle se vám podaří splnit všechny pokyny podle návodů Alzy. V případě, že se vám podaří splnit všechny požadavky, je možné spustit prodej vašeho zboží po 10 dnech od registrace na marketplace. Následně můžete čerpat z nástrojů na personalizaci, doporučené zboží či k propagaci svých produktů využít i bannerové reklamní prostory.Zdroje:Štítky:

Chcete vědět, co se děje s marketplaces?

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru.

mailchimp

Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Odhlásit se z newsletteru nebo změnit nastavení můžete kdykoliv.

Allegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark ZalandoAllegro Alza Marketplace Amazon Cdiscount eMAG Marketplace Heureka Marketplace Kaufland Global Marketplace MALL Partner Memark Zalando
Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě! Vše, co potřebujete vědět o marketplaces, na jednom místě!
Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.Platforma pro prodejce o vývoji a novinkách v marketplaces.
Back to top Arrow